شرکت توس الکتریک: کلید و پریز / کلید و پریز ترکیه /  کلید مینیاتوری

اصول ایمنی در برق و کلید و پریزها 1394/01/20
Visitors: 1906

اصول ایمنی در برق و کلید و پریزها

كاربرد انرژی الكتریكی روز به روز در صنعت افزایش می‌یابد، بنابراین لازم است خطرات آن به وسیله اخطار و علایم روشن به افرادی كه به گونه‌ای با جریان برق در تماس می‌باشند، یادآوری و شناسانده شود. نصب آگهی‌ها و پیام‌های هشدار دهنده ایمنی در تابلوهای اعلانات و اماكن خطرزای تاسیسات و دیگر واحدهای مراكز صنعتی جهت پیشگیری از بروز برق‏گرفتگی بسیار سودمند می‌باشد، به ویژه اینكه با این عمل اطلاعات، اخطارها وتوصیه‌های عمومی به كاركنان مراكز صنعتی انتقال داده می‌شود.

ضروری است اعلانات مخصوص پیام‌های هشدار دهنده ایمنی به طور واضح و در محل مناسب محیط‌های صنعتی نصب شوند و بیانگر اطلاعات و نكات آموزشی سودمند بهداشتی و ایمنی، به ویژه درباره برق‏گرفتگی و راه‏های پیشگیری باشند.

  1. در مواردی که قطع نیروی برق ممکن است برای افراد خطر ایجاد کند، لازم است نیروی برق ایمنی در محل خود تامین شود. نیروی ایمنی می تواند مکمل نیروی اضطراری یا مستقل از ان باشد. انتخاب وسائل ئ دستگاه هایی که باید از منابع ایمن تغذیه شوند بستگی به نوع کار آنها خواهد داشت. منابع ایمن ممکن است جزئی از خود وسیله یا دستگاه باشد و با آن یک واحد تشکیل دهد، مانند چراغ های ایمنی باطری سرخود.
  2. برای موارد زیر لازم است نیروی برق ایمنی تامین شود:

الف) سالن ها و تالارهای با بیش از 20 نفر ظرفیت بالای درهای خروجی و در راهروهای خروجی منتهی به فضای آزاد

ب)روشنایی چراغ های مخصوص عمل و کلیه لوازم مخصوص استمرار حیات و نظایر ان

ج) در کلیه مواردی که به هر علت ناشی از قطع برق، ممکن است امنیت افراد به خطر افتند.

روشنایی

طبق مقررات ملی 13-9-5-1-2 برای مکان های زیر باید روشنایی ایمنی که شدت آن از 10 لوکس کمتر نباشد پیش بینی شود. راهروها و راه های خروجی پله ها آسانسورها و سرسراهای آسانسور در طبقات محوطه هایی که در مسیر راه های خروج قرار دارند.

2.برای چراغ های استخر و سونا از ترانس 12v ولت استفاده شود برای جلوگیری از برق گرفتگی یک صفحه بریر در ترانس کاهنده با باید موجود باشد تا احتمال اتصال سیم پیچ 220 به 12 ولت را از بین ببرد.

3.روشنایی چاه آسانسور اجرا گردد. طبق مقررات ملی15-2-3-3-6 دو عدد چراغ در فاصله نیم متر از بالاترین و پایین ترین نقطه چاه و مابقی چراغها به فواصل حداکثر 7متر با حفاظ و قابلیت روشن و خاموش شدن از موتورخانه و چاهک باید نصب شوند.

 به نظر می رسد کلید و پریز ترکیه یک از گزینه های خوب در رعایت استانداردهای ایمنی برق می باشد.

 
Visitors
موردی جهت نمایش یافت نشد.

نظر شما
توجه: نظر شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده نمایش داده خواهد شد.
نام:
ایمیل:
نظر: