شرکت توس الکتریک: کلید و پریز / کلید و پریز ترکیه /  کلید مینیاتوری

معنای حروف بر روی فیوزهای مینیاتوری 1394/01/21
Visitors: 2518

از انواع کليدهای فشار ضعيف که معمولأ در جريانهای پايين و در تابلوهای روشنايي وتابلوهای توزيع با توان کم و يا جهت حفاظت مدارات کنترل و فرمان تجهيزات و تاسيسات برقی مورد استفاده قرار می گيرد كه در صورت به وجود آمدن اشكالي در مدار به طور خودكار مدار را قطع مي كند. ودر نتيجه از وسايل و سيم كشي محافظت مي نمايد. در بسياري از موارد مي توان از كليد مينياتوري به جاي فيوز استفاده كرد. اين كليدها به سادگي به حالت قبلي برمي گردند و در صورت قطع شدن نيازي به تعويض كردن آنها نيست.

فیوزها معمولاً ساده تر از کلید های مینیاتوری می باشند ولی باید بعد از هر بار قطع فشنگ آن تعویض شود. فیوزهای محدودکننده جریان به شکل سریع از خود عکس العمل نشان می دهند و از آنها برای پشتیبانی و حفاظت از کلید های اتوماتیک و مینیاتوری استفاده می شود.


 بر روي فيوز های مينياتوري متناسب با منحنی عملکرد زمان \- جریان حروفی قرار می دهند که نشان دهنده تیپ خاصی است. این استانداردها نشان می دهد چه جریانی با توجه به جدول زمانیش میتواند تحمل کند.

همچنین فیوز ها را می توان به تند کار و کند کار تقسیم نمود فیوز های تند کار برای مصارف روشنایی و کند کار را برای موتور ها به کار برد. بر روی فیوز های مینیاتوری متناسب با منحنی عملکرد زمان - جریان حروفی قرار می دهند که نشان دهنده تیپ خاصی است. این استانداردها نشان می دهد چه جريانی با توجه به جدول زمانيش میتواند تحمل کند. این حروف عبارتند از:

    تیپ A : تندکار

    تیپ B : تقریبا تندکار

    تیپ C : متوسط

    تیپ D : کند کار

بنابراین در این شکل c به معنی متوسط کارکردن فیوز نسبت به دو فیوز قبلی است. تیپ B : معمولادر مصارف خانگی و روشنایی مور استفاده قرار میگیرد.

 تیپ C : معمولادر موتور های الکتریکی مورد استفاده قرار میگیرد.

 Visitors
موردی جهت نمایش یافت نشد.

نظر شما
توجه: نظر شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده نمایش داده خواهد شد.
نام:
ایمیل:
نظر: