شرکت توس الکتریک: کلید و پریز / کلید و پریز ترکیه /  کلید مینیاتوری

طراحی لامپی که می توان با کلید های معمولی نور آن را تنظیم کرد 1393/11/18
Visitors: 1523


با وجود اینکه دنیای لامپ‌ها به سرعت در حال تحول است؛ ولی به نظر می رسد استفاده عمومی از تولید این نوع لامپ‌ها در گرو حمایت شرکتهای بزرگ تولیدکننده است. از طرفی باید زمینه‌های لازم برای ترغیب مشتری به استفاده از این لامپها ایجاد شود تا ساخت این محصولات با مشکل مواجه نشود. تبلیغات سهم عمده ای در اطلاع رسانی قبل از تولید دارد. اخیراً یک شرکت کانادایی طرحی را ارائه کرده است که توسط آن نیاز به کلیدهای تنظیم کننده نور از بین می رود . این شرکت یک لامپ کم مصرف ال ای دی بنام Nanoleaf طراحی کرده است که می تواند توسط کلید های معمولی مقدار روشنایی آن را تنظیم کرد.

به طور معمول لامپ هایی با قابلیت تنظیم روشنایی از دو قسمت تشکیل شده اند. اول لامپی که قابلیت تنظیم روشنایی را داشته باشد و دوم کلیدی که بتوان با آن روشنایی لامپ را تنظیم کرد. اخیراً یک شرکت کانادایی طرحی را ارائه کرده است که توسط آن نیاز به کلیدهای تنظیم کننده نور از بین می رود.

در درون این لامپ ریزپردازنده ای قرار داده شده است که آن را قادر می سازد، دستورات تنظیم روشنایی را از طریق کلید روشن و خاموش دریافت کند. برای روشن کردن آن مانند لامپ های معمولی کافی است تنها کلید لامپ را بزنید و لامپ به آرامی شروع به روشن شدن می کند بطوریکه در طی سه ثانیه به حداکثر میزان روشنایی خود می رسد. در طی این سه ثانیه شما می توانید با خاموش و روشن کردن سریع کلید میزان روشنایی لامپ را ثابت کنید.

این لامپ بسیار کم مصرف نیز می باشد بطوریکه در حالت حداکثر روشنایی تنها ۱۰ وات انرژی الکتریکی مصرف می کند.

برای تجاری سازی، این طرح در KickStartet قرار گرفته است و موفق شده تاکنون ۱۲۰۰۰۰ دلار، بیشتر از ۴ برابر هزینه مورد نیاز، را جمع آوری کند.
Visitors
موردی جهت نمایش یافت نشد.

نظر شما
توجه: نظر شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده نمایش داده خواهد شد.
نام:
ایمیل:
نظر: