شرکت توس الکتریک: کلید و پریز / کلید و پریز ترکیه /  کلید مینیاتوری

چگونه در مصرف برق خانگی صرفه جویی کنیم؟ 1393/11/19
Visitors: 2822


حتما مکرر این جمله قدیمی "صرفه جویی کم مصرف کردن نیست خوب مصرف کردن است" را شنیده اید. تصور کنید چند لامپ رشته ای دارید و همین که این جمله به یادتان میآید تصمیم میگیرید، سه تای آن را خاموش کنید و به خیالتان در مصرف برق صرفه جویی کنید؛ اما یادتان نرود با این کار نه تنها هیچ کمکی به مصرف برق نکرده‌اید؛ بلکه باعث کم شدن روشنایی در منزل شدید. ولی اگر این لامپ ها را با لامپ کم مصرف جایگزین کنید، هم نور منزل را مدیریت کرده اید، هم در مصرف برق صرفه جویی کرده اید.

بیشترین قسمت مصرف کننده برق در خانه ها در  بخش روشنایی است حتما از لامپهای کم مصرف استاندارد و توان مناسب استفاده کنید و در انتخاب لامپ کم مصرف دقت کنید. لامپهایی که پس از خاموش شدن چشمک می زنند از بالاست نامرغوب استفاده می کنند که باعث افزایش مصرف خواهد شد. از روشن گذاشتن لامپها در اتاقهایی که از آن استفاده نمی کنید نیز بپرهیزید.

تلویزیون یکی از بزرگترین مصرف کننده های انرژی الکتریکی در خانه هاست که معمولا تمام روز روشن هست یک تلویزیون ۴۰ اینچ ال ای دی بیش از ۱۵۰ وات برق در ساعت مصرف میکند.

اگر از کنتور های برق چند تعرفه ای استفاده می کنید سعی کنید از لوازم پر مصرف در ساعات پیک مصرف برق استفاده کنید .

نخستين "نرم‌افزار مديريت انرژي در منزل "

اين نرم‌افزار شامل بخش‌هاي مختلف يک خانه از قبيل پارکينگ، انباري، حياط، آشپزخانه، پذيرايي، اتاق خواب، راهرو، اتاق کار، حمام و دستشويي است.

روش استفاده از اين نرم‌افزار به‌گونه‌اي است که پس از ورود به هر بخش از خانه، تجهيزات موجود در آن بخش ديده می شود، با کليک بر روي هر يک از تجهيزات مي‌توان مشخصات آن را وارد نرم‌افزار کرده و وضع مصرف انرژي را محاسبه کرد.

از ديگر قابليت‌هاي اين نرم‌افزار، ارائه توصيه‌هاي کاربردي مصرف بهينه است که کاربر با رعايت توصيه‌هاي مندرج مي‌تواند در ميزان انرژي مصرفي و هزينه‌هاي خود صرفه‌جويي قابل‌توجهي به‌عمل آورد.

این نرم افزار هم اکنون بر روی سایت www.saba.org.ir قرار دارد.

واترجت
Visitors
موردی جهت نمایش یافت نشد.

نظر شما
توجه: نظر شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده نمایش داده خواهد شد.
نام:
ایمیل:
نظر: