شرکت توس الکتریک: کلید و پریز / کلید و پریز ترکیه /  کلید مینیاتوری

کنترل روشنایی منزل به وسیله کلید بلوتوث! 1393/11/22
Visitors: 1469


شرکت هلندی فیلیپس در سال ۲۰۱۲ محصولی را معرفی کرد که یکی از ابزار های نورپردازی برای خانه های هوشمند بود. نام این محصول hue است که یک لامپ با طیف وسیعی از نور های رنگی می باشد. تفاوتی که این محصول را از بقیه متمایز می کند نحوه کارکرد آن است. این لامپ ها قابل برنامه ریزی بوده و بسته به نظر مخاطب رنگ لامپ را تغییر می دهد. مثلا می توان با اپلیکیشن hue که روی گوشی نصب می شود، رنگ هایی را از روی یک عکس انتخاب کرد و نور منزل را تغییر داد.

از دیگر قابلیت های hue می توان به برنامه ریزی آن اشاره کرد. شما می توانید قبل از رسیدن به منزل نور خانه را تنظیم نماییدد. و یا برای یک شام دو نفره نور محیط را رمانتیک کنید.

اما اکنون شرکتی توانسته با یک کلید ساده چنین گجتهایی را کنترل کند!

شرکتی به نام Avi-on نیز با استفاده از همین ایده، کلیدی ساخته که بدون نیاز سیم یا چیز دیگری به دیوار اتاق شما متصل می شود. با توجه به بهره بردن این گجت ساده و کاربردی از سنسور بلوتوث، امکان کنترل برخی دستگاه های دارای بلوتوث با برند GE ، از جمله لامپ ها و دیگر وسایل این شرکت، به وسیله آن مهیا است.

از دیگر ویژگی های جذاب این دستگاه، باتری آن است؛ به گفته کمپانی مذکور، این باتری ‘چندین سال’ دوام خواهد داشت. در ضمن، اگر ترجیح می دهید برای اینکار از تلفن هوشمندتان استفاده کنید، اپلیکیشن های iOS و اندروید این شرکت نیز برای این کار موجود هستند. از قابلیت های این اپلیکیشن ها می توان به تایمر، برنامه ریز و گروه بندی هوشمندی دستگاه ها اشاره کرد.

این شرکت برای تولید انبوه محصول منحصر به فردش، فعلا در مرحله توسعه و جذب سرمایه به سر می برد و به گفته Avi-on ، تا پایان سال پای خود را به بازار باز خواهد کرد.

کمپانی مذکور ترجیح داده برای جذب سرمایه عمومی از پلتفرم Tilt Open استفاده کند. اگر مایل به پشتیبانی از این اختراع خلاقانه هستید، ساده ترین کیت آن، که شامل یک کلید و یه کنترل کننده روشنایی است، ۵۹ دلار، و کیت کامل آن برای خانه های کوچک، ۳۹۹ دلار هزینه خواهد داشت که البته با پرداخت آن در کنار دریافت این پکیج ها، به روند ارائه محصولات آن به بازار نیز سرعت بخشیده اید.

استفاده از تکنولوژی این شرکت در کنار کلید مذکور، با اپلیکیشن اندروید و iOS شان نیز امکان پذیر خواهد بود .

گرچه به نظر می‌رسد عمومی شدن این نوع کلید روشنایی نیاز به زمان دارد ولی زمینه های استفاده از این فناوری ها هرچه سریعتر باید شروع شود.
Visitors
موردی جهت نمایش یافت نشد.

نظر شما
توجه: نظر شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده نمایش داده خواهد شد.
نام:
ایمیل:
نظر: