شرکت توس الکتریک: کلید و پریز / کلید و پریز ترکیه /  کلید مینیاتوری

کلید و پریز در اکثر کشور ها 1394/08/23
Visitors: 1172

کلید و پریز در اکثر کشورهای مختلف جهان :

اکثرکشور های مختلف جهان از ولتاژ ها و فرکانس های الکتریسیته متفاوتی برخوردار می باشند . اگر دو شاخه ابزار الکتریکی تان را به پریزی با ولتاژ نامناسب وصل نمایید ، قطعا ابزار شما باطل شده و یا باید دنبال یک تعمیر کار خبره برای تعمیر آن بگردید .

زمانی که قصد سفر به کشور دیگری را دارید، تنها تبدیل ارز و تفاوت های زبانی نیستند که موجب نگرانی تان خواهند شد. همچنین باید درباره تفاوت شکل دو شاخه، پریزها و ولتاژ برق در کشورهای مختلف هم توجه و دقت لازم را داشته باشید. زیرا متاسفانه هنوز یک استاندارد یکسان و جهانی در همه کره زمین برای استفاده از کلید و پریز ها حکم فرما نمی باشد .

اگر قبل از آغاز سفر، تکالیف تان را در این زمینه به خوبی انجام نداده و آماده نشوید، ممکن است در ادامه سفر امکان استفاده از ابزارهای الکتریکی همراه تان را نداشته باشید. و حتی بدتر اینکه با اتصال آنها به پریزهای ناآشنا باعث آسیب زدن به آنها شوید .

اشکال مختلف کلید و پریز دو شاخه :

یکی از بزرگترین مشکلاتی که در سفر به خارج از کشور به چشم می خورد ، شکل و ظاهر متفاوت پریز ها می باشد که در کشور های مختلف دنیا از آن استفاده می شود . زیرا برای اتصال وسیله الکتریکی خود به برق نیازمند دوشاخه اختصاصی هر کدام از وسایل را در اختیار داشته باشید و یا اینکه در آن کشور اصلا قادر به اتصال ابزارهای الکتریکی تان به پریز برق نخواهید شد .

خوشبختانه اغلب موارد به راحتی می توانید آداپتور تبدیل دوشاخه های کلید و پریز را تهیه نمایید . این آداپتورها معمولا ارزان قیمت بوده و به شما اجازه می دهند که دوشاخه ابزارهای الکترونیک را به پریزهای کشور مقصد وصل کنید .

و نکته مهم اینکه  شما باید مراقب ولتاژ هم باشید. اگر از یک آداپتور ساده برای اتصال دوشاخه به پریزی در کشور مقصد استفاده می کنید، ممکن است به دلیل عدم پشتیبانی از ولتاژ شبکه برق آن کشور یا شرکت برق، دستگاه شما آسیب جدی ببیند.

ولتاژها و فرکانس ها :

تنها شکل و ظاهر دوشاخه ها موضوعی نیست که باید غصه آن را بخورید. کشورهای مختلف جهان از ولتاژها و فرکانس های الکتریسیته متفاوتی بهره می برند. اگر دوشاخه ابزار الکتریکی تان را به پریزی با ولتاژ نامناسب وصل کنید، شاید لازم باشد همان جا فاتحه آن را خوانده یا در به در دنبال تعمیرکار خبره بگردید .

کلید و پریز

کلید مینیاتوریVisitors
موردی جهت نمایش یافت نشد.

نظر شما
توجه: نظر شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده نمایش داده خواهد شد.
نام:
ایمیل:
نظر: