شرکت توس الکتریک: کلید و پریز / کلید و پریز ترکیه /  کلید مینیاتوری

کشف رمز شبکه های بی سیم با استفاده از لامپ های LED و کلید و پریز ترکیه 1393/12/17
Visitors: 1529

محققان پایگاه ساینس، متوجه شدند که در صورت استفاده از نوعی لامپ های ال ای دی موسوم به LIFX خطر دسترسی هکر ها به گذر واژه شبکه های وای فای از فاصله 30 متری وجود دارد .

لامپ های LIFX نوعی لامپ ال ای دی هستند که قابلیت اتصال به شبکه را دارند و امکان کنترل آن ها از طریق یک پروتکل، یک نرم افزار موبایل و گوشی تلفن همراه وجود دارد. بدین ترتیب هر بار که یکی از لامپ ها از کار بیفتد، لامپ دیگری به صورت خودکار جایگزین آن می شود. علاوه بر این کاربر می تواند رنگ یا شدت نور این نوع لامپ ها را بر اساس یک جدول زمان بندی از پیش تعیین شده، کنترل کند .

در شبکه حاوی لامپ های LIFX سه نوع ارتباط اصلی یعنی ارتباط گوشی موبایل با لامپ، لامپ با شبکه وای فای و ارتباطات بین لامپ ها برقرار می شود .

محققان با بررسی نحوه تعامل این لامپ ها با شبکه دریافتند که این نوع لامپ برای برقراری ارتباط با شبکه از روش رمزنگاری AES (ساختار رمزنگاری متقارن) بهره می برد. در شیوه رمز نگاری متقارن، هر بار که ارتباطی بین دستگاه های موجود در شبکه برقرار می شود، دو طرف ارتباط از یک کلید (یا کد) محرمانه مشترک برای رمزگذاری و کشف رمز پیغام های ارسال شده بهره می برند.

در این روش هر دو طرف ارتباط باید به کلید رمزنگاری دسترسی داشته باشند. به عبارت دیگر باید تمام لامپ ها با استفاده از یک کلید واحد رمز نگاری شده باشند ؛ بنابر این اگر کلید رمزنگاری یکی از لامپ ها کشف شود، امکان دسترسی به پیغام های ارسالی تمام لامپ ها وجود دارد .

 

گذشته از بحث لامپ‌ها، باید کلید و پریزهای مناسبی استفاده شود. کلید و پریز ترکیه پیشنهاد شرکت توس الکتریک به شما مشتریان عزیز است؛ این کلید و پریزها که از محصولات شرکت K&S شامل کلید و پریز سری ژنو، سری اسپایدر و سری ریو و همچنین رابط سیمدار سری کراس می باشد.

 Visitors
موردی جهت نمایش یافت نشد.

نظر شما
توجه: نظر شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده نمایش داده خواهد شد.
نام:
ایمیل:
نظر: